Treść dodano: 09.11.2020

Fotorelacja przedstawia budynek jednorodzinny z białymi oknami firmy VETREX. Prezentują się znakomicie. 
Będą się bardzo dobrze komponować z planowaną szarą elewacją. 
To trafny wybór. Białe okna doskonale rozświetlą zewnętrzną elewację domu. Biel można dopasować do każdego rodzaju tynku i okładziny. Jeśli mają Państwo dylemat na jaki kolor okien się zdecydować, a zbyt odważna kolorystyka budzi obawę, to polecamy ponadczasową biel. 
Inwestorowi zależało na bardzo dobrych parametrach użytkowych stolarki. Z kolekcji Vetrex wybrane zostały okna Vetrex V82. Posiadają wymagane i oczekiwane parametry. Wszystko potwierdzone jest stosownymi badaniami. 
Każde wyprodukowane okno, bez względu na to z jakiego materiału zostało wykonane, ulega ugięciom pod wpływem sił na nie działających pochodzących od:

  • parcia i ssania wiatru (ciśnienie)
  • obciążenia pod wpływem ciężaru własnego
  • eksploatacyjne (użytkowanie okien)
  • termiczne ( promieniowanie słoneczne)

Dlatego tak istotne jest to, aby konstrukcja okna nie ugięła się więcej niż powinna. Po ustaniu siły, okno powinno powrócić do swojego pierwotnego kształtu. 
To w prosty sposób można przełożyć na konkretne parametry określające:

  • odporność okna na obciążenie wiatrem
  • wodoszczelność okna
  • przepuszczalność powietrza okna

Nie bez znaczenia jest też wykonany przez nas prawidłowy montaż okien. Konieczne jest właściwe rozmieszczenie i odpowiednia liczba mocowań zgodna z instrukcją montażu producenta okien. Tak zamontowana rama okna zbliża się do sztywności samego muru. Zbyt mała liczba mocowań powoduje, że siły działające na okna nie są odpowiednio przenoszone na mur. To może spowodować trwałe odkształcenie się profili okiennych.
Przy prawidłowym montażu okien, nie zapomnieliśmy o wymaganym uszczelnieniu połączeń oraz właściwym podparciu stolarki.
Polecamy stronę prawidlowymontaż.pl, gdzie mogą Państwo dowiedzieć się dużo więcej.

Komfort w ramach okien, prawidłowy montaż okien z gwarancją szczelności. 
.
.
.
#komfort #okna #prawidłowymontaż #drzwi #pvc #vetrex #pcv #pcw #veka #montaż #ciepłymontaż #radom #puławy #window #dom #budowa

Okna Radom

Okna Puławy