Treść dodano: 30.09.2020

Według przeprowadzonych badań, aż do 25% całej ucieczki ciepła z domu, może odbywać się przez słabej jakości okna.
To duży procent, biorąc pod uwagę proporcję powierzchni okien do pozostałych przegród budowlanych w naszych domach.
Dlatego zamawiając nowe okna, do swojego domu, trzeba pamiętać o kilku istotnych parametrach użytkowych, które mają bezpośredni wpływ na energooszczędność.
Po pierwsze, bardzo istotna jest wartość współczynnika przenikania ciepła. Prosimy o zwrócenie uwagi na przenikalność całego okna, a nie tylko jego składowe elementy. Czyli interesuje nas najbardziej wartość Uw, a nie wartość Ug czy Uf, które określają współczynnik samej szyby i samej ramy okiennej. Współczynniki Ug szyby i Uf ramy okna, zawsze będą miały niższe wartości od współczynnika Uw, co może wprowadzić Państwa w błąd.
Po drugie zwróćmy uwagę na współczynnik przepuszczalności światła Lt w zamawianej szybie, pokazujący jaka część docierającego do szyby zespolonej światła słonecznego zostanie przez nią wpuszczona do wnętrza pomieszczeń. Wartość współczynnika Lt podaje się w procentach, a im jest wyższa, tym w pomieszczeniu będzie zdecydowanie jaśniej. Dobrze, gdy współczynnik Lt wynosi ponad 70%.
Kolejnym istotnym parametrem związanym z szybą, jest współczynnik przepuszczalności energii słonecznej g. Opisuje on, jaka część docierającej do okna energii słonecznej przeniknie do pomieszczenia. Przeważnie współczynnik g wynosi około 60%. Jeżeli zależy nam na ograniczeniu kosztów ogrzewania, powinniśmy zadbać o to, by był jak najwyższy. 
Następny parametr w kolejce, to izolacyjność akustyczna Rw.
To poziom ochrony przed hałasem, oraz zdolność efektywnego tłumienia dźwięków pochodzących z zewnątrz. To bardzo ważne zadanie okna energooszczędnego, nie tylko w przypadku, gdy dom znajduje się w niedalekiej odległości od niepożądanego źródła hałasu. Okno o dobrych parametrach akustycznych, pozwala odciąć się od głośnych i uciążliwych dźwięków zewnętrznych, zapewni oczekiwaną ciszę i spokój we własnym domu. 
Na nie mniejszą uwagę, zasługują jeszcze dane informujące o szczelności stolarki i jej odporności na działanie wiatru czy deszczu.
Koniecznie radzimy zapytać o deklarowaną przepuszczalność powietrza. Trzeba wybierać takie modele okien, które według normy PN-EN 12207 osiągają klasę 4.
Parametr, który także należy sprawdzić przy zakupie okien, to klasa wodoszczelności. Im wyższa, tym niższe ryzyko przecieku okna, nawet w przypadku dużej ulewy połączonej z silnym wiatrem ????. Gwarancję taką dają nam okna klasyfikujące się zgodnie z normą PN-EN 12208 w obrębie klasy min 5A lub wyższej.
Te wszystkie opisane parametry okien, są oczywiście bardzo ważne, ale prosimy przy zamawianiu okien, pamiętać również o ich prawidłowym montażu.
Niedbały, niefachowy i nieprofesjonalny montaż okien, obróci w pył, wszystkie nasze wysiłki i spowoduje, że większość parametrów okna zostanie wyraźnie obniżona. 
Prawidłowy montaż okien ograniczy mostki termiczne, a szczelność takiego połączenia jest prawie dwa razy większa, niż montaż okien z użyciem samej piany.
Nasza kolejna realizacja to Okna VETREX Premium, które charakteryzują się bardzo wysokimi parametrami użytkowymi (Vetrex.eu).
Wszystkie okna, zostały oczywiście zamontowane prawidłowo, przez naszą autoryzowaną i profesjonalną ekipę montażową. 
Kolejny raz, do realizacji postanowień z umowy i zapewnienia oczekiwanych parametrów obiektowych, użyliśmy wysokiej jakości materiałów montażowych z firmy Windowtech.

Komfort w ramach okien, prawidłowy montaż okien z gwarancją szczelności.
.
.
.
#komfort #okna #prawidłowymontaż #drzwi #pvc #vetrex #pcv #pcw #veka #montaż #ciepłymontaż #radom #puławy #window #dom #budowa #Windowtech #Vetrex

Okna Radom

Okna Puławy