Treść dodano: 25.01.2022

Kiedyś takie połączenie byłoby nie do pomyślenia. Dziś pewnie też spotkamy sporo osób, które tego typu połączenie uzna za niedopuszczalne. Cóż, o gustach się nie dyskutuje. My osobiście uważamy, że symbioza tych materiałów jest ciekawym i bezpiecznym pomysłem. Drewniany budynek przedstawiony na zdjęciach, do którego prawidłowo zamontowaliśmy stolarkę PCW V82 firmy Vetrex Okna Premium, prezentuje się bardzo dobrze. Okna wykonane w obustronnym kolorze ciemnoszary jedwab, genialnie spasowały się z kolorem dachu. Z kolei ten ciemny kolor okien i dachu, stworzył z drewnianą elewacją harmonijną całość.

Prawidłowy montaż okien PCW w domu z drewna, różni się w stosunku do tradycyjnych domów murowanych. Istotną kwestią o której musiliśmy pamiętać jest to, że na ścianach mamy do czynienia z drewnem. Konstrukcje z tego materiału zachowują się zupełnie inaczej niż ściany wykonane z pustaków czy betonu. Wzięliśmy mocno pod uwagę niekorzystne zjawisko skurczu, które w znaczny sposób oddziaływuje na okna i drzwi zamontowane w drewnianych ścianach. Drewno pracuje, mocno się kurczy, ale i pęcznieje. Pojawiają się niekorzystne siły, które mają duży wpływ na zamontowaną stolarkę. Użyliśmy odpowiednich mocowań, zastosowaliśmy wymagane dylatacje, a w nawiązaniu do wymagań prawidłowego montażu, szczególną uwagę poświęciliśmy wykonaniu odpowiednich uszczelnień, na połączeniu ram z drewnianą konstrukcją domu. Mamy pewność, że okna Vetrex w połączeniu z naszym prawidłowym montażem, będą spełniały oczekiwania inwestora.

Najwyższej jakości materiały montażowe i uszczelniające, do wykonania tego montażu, dostarczyła niezawodna firma Windowtech.

Okna Radom

Okna Puławy